Op de eerste plaats van harte welkom bij De Kempen Specials TEENS.
Hier lees je meer informatie voor DKS TEENS, over ons en onze activiteiten.
Wie zijn wij? Wij zijn een aantal vrijwilligers (ouders en ervaringsdeskundigen) die jullie een chill-moment en leuke activiteiten (door jullie zelf bedacht) in jullie vrije tijd aan willen bieden.
Ons doel is de sociale contacten voor jullie met andere jongeren met een diagnose in het autistisch spectrum te vergroten. Immers de anderen begrijpen jou en je gedrag. De ervaring leert dat het soms voor jullie moeilijk is om contact te hebben met leeftijdsgenoten.
Nou…….., daarom zijn wij er speciaal voor jullie! Je kunt je veilig voelen bij je mede clubgenoten en dat is super belangrijk.
Twee keer per maand komen wij op zondagmiddag bij elkaar om te chillen of om samen een activiteit te ondernemen. De eerste zondag van de maand is het chillen en de derde zondag van de maand een activiteit. Een enkele keer kiezen we voor een avond afhankelijk van de activiteit. Met uitzondering van de feestdagen.
Voor de activiteit is het wel belangrijk dat je je op tijd aanmeldt, maar dat staat altijd duidelijk vermeld op de flyer die je vooraf via mail ontvangt.
Als je te laat bent met aanmelden dan kunnen we helaas niets meer voor je betekenen, we moeten namelijk vooraf veel organiseren. Daar moeten we streng in zijn. Wil je naar de chill komen dan is vooraf een aanmelding nodig in verband met het maximaal aantal deelnemers. Dit is nodig in verband met de beschikbare ruimte om te chillen. Het tijdstip van komen en gaan is altijd vrij.
Tijdens de chill kun je anderen ontmoeten en samen leuke activiteiten ondernemen, zoals biljarten, darten, gamen, gezelschapsspelletjes, enz. Maar gezellig met anderen kletsen hoort er natuurlijk ook bij! Meestal wordt er iets lekkers gebakken, wat later gezamenlijk wordt opgegeten. Tijdens de chill zorgen we voor iets drinken en een kleine versnapering.
Vind je het prettig om een ouder of begeleider mee te nemen naar de chill? Geen probleem! Zij zijn welkom, óók om tijdens de chill te blijven.
De chill start om 13:30 uur (later aansluiten mag ook) en we stoppen om 16:00 uur.
We vragen per keer een kleine bijdrage voor de gemaakte kosten.
We maken gebruik van de locatie D’n Achterum aan de Voortseweg 9 in Eersel.
De activiteit is altijd op de locatie bij een externe organisatie. Er is een activiteitenoverzicht zodat je altijd kunt zien wát en wanneer er iets te doen is.
De kosten voor de activiteit en voor het vervoer zijn verschillend en voor eigen rekening, dit staat per activiteit op de flyer vermeld. Wij proberen de kosten altijd zo laag mogelijk te houden om iedereen de kans te geven mee te doen. Bij wat duurdere activiteiten kan er soms een deel bijgelegd worden uit de sponsorpot van DKS. Er is ook een mogelijkheid om een beroep te doen op de Stichting Leergeld.
We verzamelen bij D’n Achterum, maar soms is het gemakkelijker voor je om rechtstreeks te gaan. Dit moet je dan bij de aanmelding duidelijk vermelden. Ook hier proberen we het tijdstip van 13:30-16:00 uur aan te houden, maar afhankelijk van de activiteit kan dit ook eerder of later zijn. Let hier dus goed op!
Soms doen we een beroep op je ouders. Dit gebeurt als we veel vervoer nodig hebben of veel ondersteuning bij de begeleiding.
Deze oproep staat altijd vermeld op de flyer en we gaan er vanuit dat iedere ouder zich een keer inzet zodat we ook een saamhorigheidsgevoel opbouwen. De vrijwilligers van de DKS houden altijd de organisatorische verantwoordelijkheid.
Op de eerste plaats verwachten wij van alle deelnemers aanvaardbaar gedrag naar de andere deelnemers en naar de begeleiders.
Wij sluiten niemand buiten. Roken doen we liever niet, anders buiten. Alcohol, drugs en energiedrankjes zijn taboe tijdens onze bijeenkomsten.
Wij houden ons aan de huisregels voor gebruik van D’n Achterum. Deze kun je hieronder lezen.
Wij spreken elkaar aan op deze huisregels.
Wij proberen voor ieders interesse jaarlijks een passende activiteit te bieden.